KONST / Litografier / Färglitografi 13442022
nr 1344 2022
Henri Goetz
(1909-1989), Frankrike
Färglitografi, Signerad, numrerad 18/54, komposition. Motivet: 40x36cm
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 31 augusti 2020
kl 19:59:23
31/8 19:09:06
Henri Goetz
Läs mer om Henri Goetz